Дунав не прости на Струмска слава

Русенци биха за купата на наводнения терен в Русе

Дунав Русе се класира на четвъртфинал в турнира за Купата на България, след като тази вечер победи отбора на Струмска слава Радомир с 2:0. Мачът от осминафиналите се игра на Градския стадион в Русе при много тежки условия - проливен дъжд, силен вятър и наводнен терен, което затрудняваше максимално играчите на двата отбора.

В началото Дунав взе инициативата, но поредица от пропуски попречи на домакините да открият резултата. В 23-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Струмска слава. Ивайло Стоянов изпълни наказателния удар, но вратарят Александър Конов изби топката.

Дунав успя да поведе в 45-ата минута. Топката попадна в Димитър Георгиев, който излезе от дълбочина и вкара във вратата на гостите. През втората част русенският тим владееше повече топката, като през първите десет минути пропусна да реализира няколко положения.

Не закъсня вторият гол. След разбъркване пред вратата на Струмска слава в 59-ата минута топката попадна в Божидар Васев, който шутира и вкара за 2:0.

До края на мача Дунав продължи с по-добрата игра, но до нов гол не се стигна.