Етър си спомни какво е победа и продължава напред

„Болярите” биха Септември в 1/8-финал за Купата на България

Отборът на Етър постигна първия си успех от четири мача насам, след като победи Септември с 2:1 в предпоследния 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България.

Срещата между два от новаците в Първа лига се игра във Велико Търново, а в герой за победителите се превърна Иван Петков. 32-годишният нападател откри резултата в 19-ата минута, а в 33-ата покачи на 2:0.

След паузата гостите се опитаха да отговорят на предизвикателството и върнаха един гол чрез своя капитан Борис Галчев в 70-ата минута, но за повече нямаха сили.

Иначе двата отбора си разделиха по едно полувреме в бърз и динамичен мач. Първата част бе за „виолетовите”, които взеха аванс от два гола.

В 19-ата минута Ерик Почански нахлу отдясно и центрира към Иван Петков, който с глава матира вратаря на гостите – 1:0. Малко преди това далечен удар на Байду бе уловен от Христо Иванов, а при друга контра на съперника Тилев стреля силно над гредата.

В 30-ата минута игралият активно по десния фланг Сашо Александров центрира и Петков стреля по земя, но вратарят улови. Три минути по-късно обаче последва страхотен пробив на Почански. Той излъга и вратаря и върна към Иван Петков, който с мощен удар опъна мрежата – 2:0

„Септември” обаче показа, че няма да се предава и влизането на Борис Галчев и Васил Калоянов активизира отбора. Далечен удар на Крис Гади в 55-ата минута бе уловен от Иванов. Гостите атакуваха по-често, докато сега етърци търсеха контри.

В 70-ата минута Галчев със силен удар не остави никакви шансове на вратаря – 2:1.

До края промяна не настъпи и „Етър” грабна победата, за което бе изпратен с аплодисменти от верните си фенове.

Така Септември отпадна от надпреварата, а Етър продължава напред, заедно с отборите на Лудогорец, Левски, ЦСКА, Славия, Дунав, Литекс и носителите на трофея от Ботев Пловдив.

Жребият за следващата фаза ще се тегли на първи ноември, сряда, от 11:00 часа в София, ул."Росарио" №1, а мачове ще се проведат в периода 13-15 декември.