Атрактивни битки на старта на последния кръг от Ендуранс шампионата

Вижте програмата за неделния ден

Днес на писта „Дракон“ стартира четвърти кръг от българския автомобилен шампионат за издръжливост Vivacom Bulgarian Endurance Championship.

Пистата край пловдивското село Калояново е домакин за трети път тази година на Ендуранс шампионата.

Както бе по предварителна програма, днес се състояха две свободни тренировки, квалификация и състезание от едночасовата дисциплина Endurance Sprint.

В много оспорвано спринтово състезание, отбора на Kose Bose с Lotus Elise успя да победи този на Scandteh (Mitsubishi Lancer Evo IX) и да стартира състезателния уикенд с победа. Трети в генералното подреждане е отбора на Рангелов моторспорт с автомобил Peugeot 106.

В класа на състезателните автомобили до 1600куб.см. първи се класира отбора на Русе Кар Моторспорт, следван от този на Vittorio Racing. Тимът на Lotus Sofia Motorsport завърши на първо място при състезателните автомобили с двигатели до 2000куб. см. , а този на Unipack-V Racing е първи при състезателните автомобили с двигатели над 2куб.см.

Първите три места при туристическите автомобили с двигатели до 1600куб.см. бяха окупирани от отборите на Рангелов моторспорт, Прайм Ауто и Ефко Рейсинг. При автомобилите с двигатели до 2000куб.см. победител е отбора на Kose Bose, следван от Плевен Рали Тийм и Хоби Кар. Тима на Scandteh е първи при автомобилите с двигатели над 2000 куб.см.

В неделния ден отново ще се проведът квалификации, както и по едно състезание от дисциплините Endurance Sprint и Endurance.

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите