Игуаин изстреля Юве на върха, нов провал за Милан (ВИДЕО)

"Росонерите" загубиха 4-то поредно дерби в Италия и вече са на 12 точки от върха

Ювентус победи Милан с 2:0 на "Сан Сиро" и си извоюва поне временно първата позиция в Серия "А". Двата гола за тима на Масимо Алегри отбеляза Гонсало Игуаин.

"Бианконерите" се изравниха по точки с Наполи, но отборът на Маурисио Сари има да играе домакинство срещу Сасуоло в неделя. Загубата беше поредна за Милан в дерби през този сезон.

Тимът на Винченцо Монтела загуби от Лацио (1:4), Рома (0:2) и Интер (2:3). Освобождаване на наставника от поста изглежда все по-вероятно в близките дни, въпреки победата над Киево с 4:1 през седмицата.

Ювентус изигра мача методично и не изпита трудностти да поведе, а след това и да контролира развоя на срещата. Резултатът беше открит от Игуаин в 23-та минута. Аржентинецът вкара 100-ия си гол в Серия "А" след пас на Паоло Дибала и удар от границата на наказателното поле.

Бившият стрелец на Наполи вкара втория си гол в 64-та минута. Той получи от Асамоа и с идентичен удар, но по-отдалеч прониза за втори път Джанлуиджи Донарума.

Поражението е 5-то за Милан от началото на сезона и "росонерите" остават на 8-мо място с 16 точки. Те обаче могат да бъдат задминати потенциално от 3 отбора след предстоящите мачове.

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман