Атлетико Мадрид с пето реми в шест мача

Карлос Бака донесе точка на Виляреал

Отборът на Атлетико Мадрид продължава да изпитва затруднения с печеленото на мачовете си.

„Дюшекчиите” записаха пето равенство в последните си шест срещи във всички турнири, след като направиха 1:1 у дома срещу Виляреал.

Възитаниците на Диего Симеоне не успяха да намерят път към вратата на съперника преди почивката, но все пак успяха да сторят това след изтичането на първия игрови час.

В 61-ата минута Антоан Гризман асистира на Анхел Кореа и аржентинският нападател откри резултата, но 20 минути по-късно гостите изравниха.

Точен за 1:1 бе Карлос Бака, който играе във Виляреал под наем от италианския гранд Милан и вече има три попадения на сметката си.

След равенството Атлетико събра 20 точки, колкото има и Реал Мадрид, но с мач по-малко в актива си, докато Виляреал е със 17 в своя и е точно зад „дюшекчиите” в класирането.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)