ИСТОРИЧЕСКИ УСПЕХ: Два сребърни медала от Световното по карате

Следващото сериозно препятствие пред младите ни каратеки е Европейското през февруари в Сочи

Исторически успех записаха младите български състезатели на продължаващото в Тенерифе (Испания) Световно първенство по карате.

При 17-годишните Ивета Горанова спечели сребро, като съвсем малко не достигна на представителката на плевенската школа да грабне и златото в кат. 59 кг.

Последваха много силни изяви на състезателите на КК Никон, сред които блесна Ивана Каменова, станала световна вицешампионка при 15-годишните. В кат. 54 кг Ивана се наложи безапелационно в пет поредни мача, елиминирайки шампионите на Украйна, Швейцария,  Египет, Швеция и Канада. За жалост Каменова отстъпи на финала от състезателката на Сърбия, която многократно е побеждавала.

Денислав Стоянов загуби в трети кръг от египтянин, а след това не премина през репашажите и в крайна сметка остана 9-и. Другият представител на КК Никон Роберт Петров също загуби в трети кръг, но загатна, че е изключителен талант и добрите резултати при него със сигурност няма да закъснеят.

Останалите състезатели от националния отбор, които участваха през деня - Саня Петкова и Мартин Златев - загубиха в първия кръг.

Очакваме с нетърпение изявите на последните ни двама представители на Световното в Тенерифе: Андриан Димитров, който в последните състезания демонстрира карате на световно ниво и на Велизар Колешански.

Следващото сериозно препятствие пред младите ни каратеки е Европейското първенство през февруари в Сочи (Русия).

Чакането свърши – вижте пълната бойна карта на SENSHI 21

Бойната карта на SENSHI 21 включва 14 силни двубоя с 28 мощни атлети от 17 страни

Стойка Кръстева: Развиваме се в правилна посока

Доволни и заредени с оптимизъм се прибраха от Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч българските национали по бокс

Уайлдър: Ще разбия главата на Жан, а после идва ред на Джошуа