Пета поредна загуба за Барселона

Каталунците загубиха от Мурсия с 94:97

Барселона продължава затъването си и записа пета поредна загуба във всички турнир. Този път тя дойде от Мурсия насред “Палау Блауграна” в шестия кръг на Лига АСВ - 94:97. Играчите на Сито Алонсо отново показаха двете си лица и редуваха слаби със силни минути, но в крайна сметка бяха надиграни.

Александър Везенков бе един от малцината добре представили се баскетболисти на Барса. Той се включи от пейката, като този път получи 28 минути игра за сметка на неубедителните Адриен Морман и Пиер Ориола. Българският национал завърши с 11 точки, 8 борби, 1 асистенция и 4 понесени нарушения.

Тома Йортел бе най-резултатен за “блаугранас” с 28 точки, Фил Преси вкара 16, а Кевин Серафин заврши с 14 точки и 7 борби.

Барса на два пъти навакса двуцифрено изоставане, първо преди почивката, когато бе назад с 10 точки, а след това и в четвъртата част, когато стопи 16 точки дистанция. Стигна се дотам, че 33 секунди преди сирената домакините бяха само на точка при 93:94, но последваха нови грешки, довели до борби в нападение за Мурсия, след които гостите затвориха мача при 94:97.

Капитанът Витор Бените вкара 19 точки за победата, Алекс Уртасун завърши с 18, а Шарлoн Клооф приключи с 14. Брад Олесън, който прекара четири години в каталунския клуб бе уважен от бившия си отбор преди срещата, когато получи специален подарък.

ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Везенков: Беше странен сезон

Вижте какво каза българинът в НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)