Шедьовър на Перишич измъкна Интер на "Бентегоди" (ВИДЕО)

"Нерадзурите" си върнаха второто място в Серия "А"

Интер победи Верона с 2:1 на "Стадио Марк Антонио Бентегоди" в последен мач от 11-ия кръг на Серия "А".

"Нерадзурите" откриха резултата в 36-та минута чрез новото си попълнение Борха Валеро. Кандрева центрира отдясно, а бившият халф на Фиорентина беше забравен от защитата на Верона. Той засече от воле и откри резултата.

В 59-та минута Верона получи правото да изпълни дузпа. Самир Ханданович скочи акробатично в наказателното си поле и събори противников играч. Ветеранът Джанпаоло Пацини застана зад бялата точка и изравни.

Както често се случва, Иван Перишич донесе победата на Интер. Крилото вкара много красив гол от границата на наказателното поле след отбита топка след изпълнение на ъглов удар.

Така Интер събра 29 точки и си върна второто място в класирането като е на 2 зад водача Наполи. Верона остава на незавидната 19-та позиция с 6 точки.

Тимът от "Бентегоди" не е побеждавал Интер вече 25 години.