Ултиматум за задължителна победа в Етър

Нова издънка може да разклати стола на Станислав Генчев

Ръководството на Етър е поставило ултиматум за задължителна победа пред старши треньора Станислав Генчев и отбора за днешното домакинство на Витоша Бистрица.

Двубоят е от 13:00 часа на стадион "Ивайло", а билетите са по 8 лева. Част от феновете изразиха негодувание от високата цена за мача с опашкаря в Първа лига. За последно Етър би в шампионата преди цели 77 дни. На 20 август болярите удариха Славия с 2:1 на "Овча купел".

Оттогава в 8 поредни мача в Първа лига виолетовите записаха 4 ремита и 4 поражения. Това свлече тима до 12-о място в класирането. С оглед потенциала и организацията от водения от Станислав Генчев състав се очакваше много повече. Затова и днешната победа над Витоша не подлежи на съмнение.

Нова издънка може да разклати стола на младия наставник. Самият той е наясно, че проблемът е и психологически, след като толкова дълго време тимът не може да спечели. На "Ивайло" са убедени, че една победа ще промени нещата.

Виолетовите не се разписаха в последните три мача. Това е най-дългият период без отбелязан гол след промоцията в елита. Първият мач между двата съперника на "Васил Левски" бе исторически, защото донесе първи точки в актива на бистришките тигри -1:1.

Отделно в последните 10 кръг болярите запазиха мрежата си суха само веднъж - с Черно море на "Тича". У дома това не им се е случвало. Единствено Яни Пехливанов не е пропускал нито минута от началото на сезона в Първа лига.

И днес Генчев няма да може да разчита на контузения защитник Венцислав Василев.

Добрата новина е, че Етър успя да се класира на четвъртфиналите на Купата, където в средата на декември ще приеме Славия.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски