Дунав вкара гол и взе точка от Берое в дебюта на Орачев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата тима с второ поред 1:1 помежду си, този път в Стара Загора

Отборите на Берое и Дунав завършиха наравно 1:1 и във втория мач помежду си този сезон.

След като поделиха точките при същия резултат през месец юли в Русе, сега те сториха същото и в Стара Загора, а официален дебют начело на „драконите” записа новият им треньор Малин Орачев.

И двете попадения паднаха след почивката, в рамките на по-малко от 10 минути и бяха дело на двете „деветки”.

В 50-ата Мартин Кмабуров изведе напред домакините, а в 59-ата Мирослав Будинов възстанови равенството.

Иначе, още в четвъртата минута Серджиу Негрут бе изведен с хубав пас и спрян с цената на нарушение от Бирсент Карагарен точно на границата на наказателното поле.

Футболистът на Дунав получи жълт картон, а Камбуров прати топката над вратата от свободния удар.

Дунав отговори седем минути по-късно, когато Божидар Васев засече от движение топката, но я прати в страничната греда от дъгата пред пеналта.

В 18-ата минута Борислав Цонев успя да стреля, но неточно, от десетина метра, след като преди това Серджиу Негрут се бе преборил за топката в наказателното поле на Дунав.

Последва удар с глава след корнер на Петър Патев, преминал опасно близо до страничната греда на пазената от Душан Перниш врата.

Малко преди края на първата част пък стражът на гостите Станислав Антонов пострада при единоборство с Мартин Камбуров в наказателното поле и на почивката бе заменен принудително от Александър Конов.

Почти веднага след паузата Конов видя как топката влиза в мрежата му след удар на Мартин Камбуров, ала попадението бе отменено заради засада.

В 50-ата минута обаче капитанът на Берое все пак успя да открие резултата, след като засече елегантно на далечната греда центриране на Матеус Леони отляво.

Така Императора реализира четвъртото си попадение за старозагорци и общо 193-то в кариерата си в българския футболен елит.

Само 10 минути по-късно обаче своя четвърти гол през кампанията вкара и Мирослав Будинов.

Тогава Васил Шопов изведе чудесно Бирсент Карагарен и той стреля, след което топката се отби първо в близката, а после и в далечната греда, но попадна у „деветката” на гостите и той я прати в мрежата – 1:1.

Голът бе под номер 999 в историята на Дунав в групата на майсторите.

В 80-ата минута пък Леони бе близо до своето второ попадение през кампанията, след като се разписа при успеха над Септември в София, но топката мина на сантиметри от гредата.

Малко преди края отново той имаше шанс, ала стреля покрай вратата и така в крайна сметка двата тима си разделиха по точка.

След ремито Берое вече има 24 в своя актив, с 13 повече от Дунав, който вкара за първи път в елита от пет мача.

“Берое” (Стара Загора) – “Дунав” (Русе) 1:1
1:0 Мартин Камбуров 50′
1:1 Мирослав Будинов 59′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: “Берое”: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 4. Кохей Като, 6. Иван Иванов, 26. Камен Хаджиев, 9. Мартин Камбуров (к), 10. Борислав Цонев (67′ – 16. Марко Адамович), 20. Матеус Леони, 11. Драгош Фиртулеску (69′ – 71. Антон Карачанаков), 21. Серджиу Негрут (89′ – 91. Костадин Пеев), 77. Педро Еуженио; неизползвани резерви: 22. Богомил Цинцарски, 5. Павел Виданов, 13. Емин Ахмед, 15. Георги Динков; Треньор: Александър Томаш

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов (46′ – 33. Александър Конов), 23. Христофор Хубчев, 5. Тейнур Марем, 21. Олексей Ларин, 4. Петър Патев, 11. Диян Димов (к), 8. Карлос Ятоба, 14. Божидар Васев, 7. Бирсент Карагерен, 10. Васил Шопов (88′ – 94. Юлиан Ненов), 9. Мирослав Будинов (66′ – 77. Бранимир Костадинов); неизползвани резерви:  17. Андреас Васев, 20. Димитър Георгиев, 22. Михаил Милчев, 24. Преслав Петров;
Треньор: Пламен Донев

Жълти картони: Мартин Камбуров 45’ [“Берое”], Бирсент Карагерен 4′ [“Дунав”].