Хамбургер изплува от дъното в Германия (РЕЗУЛТАТИ)

РБ Лайпциг и Шалке с нови победи

Отборът на Хамбургер пое глътка въздух, след като записа успех над Щутгарт с 3:1 и се откъсна от зоната на изпадащите в Бундеслигата. "Швабите" останаха с човек по-малко още в 12-та минута, когато Денис Бурнич получи втори жълт и съответно червен картон. В 20-та минута Хамбургер поведе, като Аарън Хънт беше точен от пряк свободен удар.В 28-та минута Денис Дикмайер можеше да вкара втори гол, но Рон-Роберт Циклер спаси.

В 55-та минута Щутгарт изравни след попадение на Даниел Гинчек. В 65-та минута обаче Дикмайер центрира към Филип Костич, който даде нов аванс на Хамбургер. Малко след това Жан-Фиет Арп направи 3:1 след солов рейт.

Така Хамбургер вече има 10 точки в аванса си и е на 15-то място. Щутгарт е 12 с 13 точки.