Ливърпул разпиля „чуковете” и почти уволни Билич (ВИДЕО+СНИМКИ)

Салах вкара два гола за успеха с 4:1 над Уест Хем

Ливърпул постигна трети пореден успех, след като разпиля Уест Хем с 4:1 като гост в мач от XI кръг на английската Висша лига, игран в Лондон пред 56 961 зрители.

В герой за победителите се превърна лятното им попълнение Мохамед Салах, който се разписа на два пъти след асистенции на възстановилия се Садио Мане.

Сенегалецът лекуваше травма повече от месец, но със завръщането си показа колко е важен за Ливърпул.

Още в третата минута Салах изпълни един свободен удар и Роберто Фирмино можеше да се разпише от добавка, ала Джо Харт спаси самоотвержено.

Уест Хем отговори в десетата минута, когато удар на Андре Аю срещна гредата, а в 21-ата минута Ливърпул откри резултата след образцова контраатака.

Тя бе завършена хладнокръвно от Мохамед Салах, който бе изведен от Мане и реализира своя гол №11 с екипа на Ливърпул.

Само три минути по-късно Джоел Матип покачи на 2:0, след като се ориентира най-добре в пеналта на „чуковете” при едно изпълнение на корнер и опит за изчистване от Марк Нобъл, затруднил максимално Джо Харт.

Така почивката дойде при резултат 2:0 в полза на Ливърпул, а феновете на домакините изпратиха с освирквания любимците си.

Десет минути след подновяването на играта „чуковете” все пак върнаха един гол, след като Мануел Лансини овладя на гърди пас на Андре Аю и елегантно прехвърли Симон Миньоле.

Радостта на Уест Хем обаче бе твърде кратка, защото веднага след центъра Ливърпул отново поведе с два гола.

Точен в 56-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн, който направи резултата 3:1 след два опита, първият от които спасен от Джо Харт.

Попадението бе дебютно за английския национал с екипа на мърсисайдци във Висшата лига.

Веднага след това феновете на лондончани започнаха да напускат стадиона, а други обърнаха гръб към терена в знак на протест.

Крайното 4:1 пък оформи Салах в 75-ата минута, след хитър пас на Мане и остър диагонален удар в далечния ъгъл.

Така Ливърпул събра 19 точки, а Уест Хем остана с едва 9 в своя актив и почти сигурно ще уволни своя треньор Славен Билич.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини