Самп ликува в Дерби дела Лантерна (ВИДЕО)

Гълъбинов не се появи в игра

Сампдория излезе победител от Дерби дела Лантерна. Футболистите на Марко Джампаоло се наложиха като гости с 2:0 над градския съперник Дженоа. В игра за домакините, въпреки негативния развой, не влезе българският нападател Андрей Гълъбинов.

Двубоят започна равностойно, като съперниците си размениха по няколко добри положения. В 26-ата минута Смапдория поведе. Дуван Сапата намери Гастон Рамирес, който прати топката в мрежата за 0:1. Алесандро Роси можеше да се разпише, но ударът му срещна напречната греда. През втората част домакините опитаха да упражнят натиск в търсене поне на изравнително попадение. Вместо това, обаче те инкасираха втори гол. Фабио Куалярела предреши крайния победител в срещата, след нова чудесна асистенция на Дуван Сапата.