Верея изненада Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

През втората част ситуацията на терена се промени драстично (СТАТИСТИКА+КЛАСИРАНЕ)

Верея постигна изненадваща победа с 2:1 като гост на Черно море в среща от 15-ия кръг на Първа лига.

Домакините стартираха по-силно срещата и логично стигнаха първи до гол. В 21-ата минута  Георги Илиев получи топката на дъгата на наказателното поле и с премерен удар прати топката във вратата на Аргилашки.

До края на първото полувреме старозагорци продължиха да натискат, но така и не съумяха да материализират превъзходството си.

През втората част ситуацията на терена се промени драстично. Гостите заиграха по-смело в предни позиции и на няколко пъти застрашиха Емил Михайлов.

Добрата игра на Верея даде резултат в 71-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов засече центриране по земя на Илиян Йорданов и не остави шансове на стража на "моряците".

Голът стъписа Черно море и пет минути по-късно варненци инкасираха втори такъв.

Той бе дело на Валери Домовчийски, който засече с глава центриране от корнер и прати топката във вратата.