Бразилия би Япония за едно полувреме (ВИДЕО)

Двата тима играха контрола във Франция

Бразилия спечели с 3:1 срещу Япония в приятелски двубой, игран в Лил, Франция. Преди почивката Неймар, Марсело и Габриел Жезус се разписаха за победителите. През второто полувреме Томоаки Макино реализира почетния гол за "самураите".

В 8-ата минута Мая Йошида събори Фернадиньо в наказателното поле и съдията с помощта на видеоасистента отсъди дузпа. Неймар застана зад топката и откри резултата Само шест минути след това реферът Беноа Бастиен отсъди нов 11-метров наказателен удар за Бразилия. Този път Кавашима изби удара на Неймар в корнер. След неговото изпълнение Марсело покачи с 2:0 с далечен удар.

В 36-ата минута Габриел Жезус отблизо направи резултата-3:0.

Японците започнаха силно след почивката. В 63-ата минута Томоаки Макино засече с глава центриране от корнер, с което намали резултата - 1:3. Две минути преди преди резервата Сугимото прати топката в мрежата на Касио, но голът бе отменен заради засада.

В добавеното време Сандро бе изпуснат от защитата на Япония, но пропусна отлична възможност.

Бразилия очаква с нетърпение следващата си контрола, която е срещу Англия на "Уембли".