България U19 подчини Фарьорите и е на крачка от елитния кръг (ВИДЕО)

Нашите триумфираха с попадения през втората част

Младежкият национален отбор на България до 19 години победи връстниците си от Фарьорските острови с 2:0 в Сливен.

Срещата е от  квалификациите  за Евро 2018 година, което ще се проведе във Финландия.

Възпитаниците на Ангел Стойков събраха 6 точки и са с пълен актив след 2 мача и почти сигурно се класират в елитния квалификационен кръг. Във вторник българите играят последен мач с Англия в Стара Загора. Ако "трите лъва" днес победят Исландия това означава, че нашите преминават успешно фазата.

Срещата започна добре за българите и те можеха да открият още в 4-та минута. Калоян Кръстев стреля отдалеч, но гредата предотврати първия гол в мача. В последствие негов удар беше спасен от вратаря на гостите Хендзе.

Първото полувреме се оказа нулево за нашия тим, но през второто той вдигна оборотите. Още в първата минута след съдийския сигнал българите откриха резултата. Иван Тилев центрира от корнер и Андреа Христов се разписа с глава.

В 59-та минута Кръстев вкара за 2:0 след колективна грешка на съперниците ни. Те на няколко пъти не успяха да изчистят топката в опасна позиция.

България: 1. Шейтанов, 3. Томбак, 2. А. Христов, 5. Бастунов, 8. Юруков, 7. Т. Иванов, 10. Тилев, 16. Турицов, 17. Костадинов, 19. С. Иванов, 9. Кръстев
Ст. треньор: Ангел Стойков

Фарьорски острови: 1. Хендзе, 3. Беняминсен, 4. Едмунсон, 2. Хендзе, 5. Самуелсен, 6. Якубсен, 10. Радосавлевич, 8. Мортенсен, 11. Гисинг, 13. Свенсон, 15. Сьоренсен
Ст. треньор: Мартин Олсен

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус