Испания не остави шанс на България по пътя за Евро 2019

Европейските шампионки победиха с 50 точки разлика

Женският национален отбор на България по баскетбол стартира със загуба участието си в квалификациите за Евробаскет 2019. В първия си мач, българките отстъпиха на европейския шампион Испания с 42:92. в зала "Универсиада".

Испанките повевоха в началото на срещата, но след 7 безответни точки българките обърнаха до 9:6. След прекъсването на треньора Лукас Мондело Испания взе първата четвърт с 21:14. През втората част европейските шашмпионки поведоха с двуцифрена разлика, а на полувремето имаха аванс от 16 точки.

След паузата Испания изигра много силна трета четвърт, която спечели безпроблемно с 26:10. В заключителната част интригата беше убита, а гостите направиха успеха още по-изразителен.Най-резултатна за Испания бе Лаура Николс с 14 точки, а по 13 добавиха Марта Шаргай и Асту Н`Дур. За България по 8 точки отбелязаха Христина Иванова, Диана Войнова и Димана Макариева

В следващия кръг, на 15-и ноември, България гостува на Украйна, а Испания посреща Холандия.