Топалов най-после измъкна реми срещу Накамура

Българинът се бори за чек от 60 000 евро

Гросмайсторите Веселин Топалов и Хикару Накамура (САЩ) завършиха наравно 4:4 в третия мач от серията помежду си на демонстративния турнир по шахмат в Сейнт Луис с награден фонд 400 хиляди долара.

Двамата си размениха по две победи с черните в първите четири от блиц-партиите с 10-минутна контрола на играч, след което последваха четири ремита за оформянето на крайния резултат.

Така Накамура води с 10,5:7,5 в общия резултат, след като взе аванс от 6,5:3,5 след срещите от първите два дни по ускорен шахмат.

В последния кръг от надпреварата тази нощ предстоят още 12 партии блиц с 5-минутна контрола на играч.

Крайният победител в двубоя между Накамура и Топалов ще получи 60 хиляди долара, а за загубилия остават 40 хиляди долара.

Ети Стефанова започна с победа на Европейското по шахмат

Българките записаха 4 победи

В Париж изпробват видеонаблюдение с изкуствения интелект за Олимпиадата

Отбори от 20 държави се впускат в турнир по петанк край Варна

Звездата-инфлуенсър Танги Пенин ще покаже техниките на любимата игра на терените в курорта „Св.Св.Константин и Елена“

Валентина Георгиева 15-а в квалификациите на греда

Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал