Федерер започна с победа в Лондон

Маестрото реализира само един пробив в двубоя

Роджър Федерер започна с победа участието си на финалния турнир на АТП в Лондон. Маестрото се наложи с 6:4, 7:6(4) срещу Джак Сок.

Американецът игра освободено и с настроение. Федерер реализира само един пробив в двубоя, макар да имаше 6 възможности за брейк.

Маестрото влезе в двубоя и в турнира на високи обороти, като респектира допълнително противника си с пробив още в първия гейм. При 3:1 американецът поведе с 40-15, но двойна грешка и уинър от ретур бързо доведоха нещата до равенство, след което все пак той се спаси и разликата не бе увеличена. В следващите два гейма се стигна до дюс, но не и до точка за пробив. В крайна сметка Федерер запази аванса си и спечели сета – 6:4.

До 3:3 във втората част и двамата бяха губили най-много по точка в подаванията си. Тогава обаче, при 0-15, Сок допусна своята пета двойна грешка в двубоя. Стигна се до 15-40, но победителят от Мастърса в Париж се справи и с двата брейкбола. В следващото подаване на американеца отново се стигна до точка за пробив, но минаващият удар на световния номер 2 не попадна в корта. Геймът продължи над 8 минути и на Сок му се наложи да отразява още една възможност за противника си. Въпреки това двамата продължиха да печелят подаванията си и вкараха сета в тайбрек.

До 2-2 минипробиви липсваха, но тогава Маестрото нанесе своя удар. Сок успя да изравни, но при 4-4 отново поддаде и този път връщане назад нямаше. При мачбола изстрелът на американеца бе отсъден в аут, а обжалването потвърди.