Академик Бултекс загуби от Блокотехна

Македонците излязоха начело в класирането

Отборът на Блокотехна излезе на първо място във временното класиране в Балканската лига, след като в среща от пети кръг в редовния сезон в зала "Сила" в Пловдив победи домакините от Академик Бултекс 99 с 86:82.

Преди останалите мачове от кръга Блокотехна има 4 победи и една загуба и актив от 9 точки. Академик Бултекс 99 е с 3 успеха, 2 поражения и 8 точки.

Гостите започнаха по-добре срещата и натрупаха преднина от 10 точки при 11:21, а в края на първата четвърт имаха аванс от 7 точки - 19:26. През втората четвърт в игра за домакините се появи Адриян Секулов, което оказа влияние. Баскетболистите на Академик Бултекс 99 значително подобриха играта си и в средата на частта не само намалиха изоставането си, но благодарение на тройка на Шакир Смит поведоха при 34:33. Почивката дойде при резултат 45:37 за Академик Бултекс 99.

След паузата домакините пропиляха преднината си. Поредният обрат в мача доведе до една точка в полза за Блокотехна преди последната четвърт – 61:62. Четвъртата част бе изключително оспорвана. 13 секунди преди края резултатът бе равен 82:82, след което Блокотехна измъкна победата.

Адриян Секулов завърши с 22 точки за домакините, Шакир Смит записа 19, а Мартин Дурчев – 12.

За победителите Дуейн Бенджамин реализира 31 точки.