Геният на Ериксен прати Дания в екстаз (ВИДЕО)

"Червения динамит" се класира на петото си Световно първенство

Кристиан Ериксен собственоръчно класира Дания на Световното първенство в Русия през 2018-та година.

Халфът на Тотнъм вкара хеттрик при победата на "червения динамит" над Ирландия с 5:1 в Дъблин, като изигра един от най-силните мачове в кариерата си.

Домакините излязоха пределно мотивирани със страхотната публика зад гърба си, но техният съперник показа далеч по-голяма класа в завършващата фаза и повечето компоненти на играта.

Още в 6-та минута обаче  Шейн Дъфи прати в екстаз "зелената" част от трибуните. След изпълнение на пряк свободен удар Николай Йоргенсен изчисти  топката по ужасяващ начин и това се оказа асистенция към Дъфи, който откри резултата с глава.

В 17-та минута датчаните започнаха да показват зъби. Далечен  изстрел на Уилям Квист беше спасен вещо от стража на домакините Дарън Рандолф. В следващата атака вратарят на Уест Хям трябваше да спасява и силен удар на Систо от близо.

Темпото беше изключително високо заради големия залог. Ирландия отвърна на краткия натиск с хубав удар на Дарил Мърфи, който мина близо до лявата греда на Шмайхел.

В 29-та минута датчаните изравниха след куриозен автогол. Систо проби отдясно и Кристенсен стреля. Топката се отби в страничната греда и след това в Сайръс Кристи преди да се озове в мрежата на Рандолф - 1:1.

Само 3 минути по-късно обратът стана пълен. Кристиан Ериксен вкара фантастичен гол с удар от границата на наказателното поле и попари домакинските привърженици.

Треньорът на "детелините" Мартин О'Нийл не чакаше и направи двойна смяна още на полувремето. Ейдън Макгийди и Уес

Хулахан трябваше да донесат обрат. В 55-та минута Шейн Дъфи можеше да вкара втория си гол, но след изпълнение на ъглов удар изстрелът му с глава бе спасен от Шмайхел.

Малко по-късно Кристиан Ериксен можеше да реши всичко, но ударът му бе спасен, след като излезе очи в очи с Дарън Рандолф.

В 63-та минута обаче звездата на Тотнъм го направи. Той стреля технично от границата на наказателното поле и отново доказа, че е най-добрият играч на терена.

Хеттрикът на Ериксен беше оформен в 74-та минута. Той се възползва от лошо докосване на Стивън Уорд и разстреля Рандолф отблизо.

В 78-та минута Шейн Лонг можеше да реализира с техничен прехвърлящ удар, но топката мина близо над горната греда.

Джеймс Маклейн фаулира Никлас Бендтнер в наказателното поле в последната минута и крайното 5:1 беше оформено от потърпевшия с перфектно изпълнение от бялата точка.

Така Дания се класира на петото си световно първенство.