Англия сътвори постен мач и с Бразилия на "Уембли" (ВИДЕО)

Съставът на Гарет Саутгейт съдържаше много резерви, Бразилия не показа достатъчно креативност

Англия и Бразилия завършиха при резултат 0:0 в контрола, която се игра на "Уембли".

"Селесао" държеше инициативата в хода на почти цялата среща и владееше топката през повечето време. Гарет Саутгейт обаче бе избрал експериментална единайсеторка с много играчи, които може и да не бъдат повикани на Мондиала.

Головите положения преимуществено липсваха през първото полувреме, но през второто Бразилия натисна и създаде няколко. "Трите лъва" обаче показаха много добра защита, подобно на мача с Германия (0:0).

В 76-та минута Фернандиньо отправи силен удар по земя и нацели страничната греда. След това Уилям получи зад защитата, но беше спрян перфектно от резервата Ашли Йънг на опасна позиция.

В последствие и Паулиньо пробва късмета си с удар от малък ъгъл, но Джо Харт беше решен да запази вратата си суха. В 89-та минута Доминик Соланке получи на далечната греда и отблизо пропусна да реши мача. Вратарят Алисън обаче реагира бързо и предотврати загуба за своя тим.