"Мундо Депортиво" направи на пух и прах Барселона

"Каталунците" загубиха от Брозе Баскет след 26 точки аванс

Испанският вестник "Мундо Депортиво" не подмина с лека ръка поредния резил на Барселона в Евролигата. "Каталуниците" имаха аванс от 26 точки след първата четвърт по време на гостуването си на Брозе Баскет, но до края на мача я пропиляха и загубиха с 81-84.

Това наказа журналистът Хавиер Бош да направи анализ на играта на възпитаниците на Сито Алонсо, сред които отново не бе Александър Везенков. Родният национал остана извън групата в пети пореден мач.

“Загубите от Армани Милано и Естудиантес бяха трудни за преглъщане, макар и след победата в Мадрид в неделя, но за изцепката в Бамберг трудно мога да намеря думи. Пропиляването на аванс от 26 точки е абсолютно недопустимо за отбор от ранга на Барселона. За кой ли път играят един и същи 8 играчи?! Кевин Серафин приличаше на Карим Абдул-Джабар през първите 10 минути, а накрая изглеждаше като най-лошата версия на Джоуи Дорси. Раким Сандърс в началото напомни за големия Пийт Микел, но в последната четвърт бе истински кошмар. Анте Томич игра малко и лошо. Пиер Ориола дори не видя секунда. Фил Преси бе незабележим в Мадрид и в Бамберг.

"Играчите просто не успяха, а ротацията на Алонсо през второто полувреме бе отражение на примирението. И това е в Евролигата. И това е Барса в момента. И ако не направи наставникът нещо велико в най-скоро време, то най-добре е да последва примера на Пабло Приджиони в Баскония и да каже “довиждане” и “благодаря”, пише Хавиер Бош.