Славия спря серията на Септември с разгром (ВИДЕО)

Галин Иванов заби два гола за "белите"

Славия прекъсна серията от четири поредни победи на Септември. "Белите" спечелиха с 4:1 столичното дерби, играно на ст. "Васил Левски".

Капитанът Галин Иванов вкара две попадения за Славия, един добави Калоян Кръстев, а Румен Трифонов си заби автогол. Борис Галчев се разписа за Септември.

Успехът качи Славия на осмото място с 20 точки, а Септември е десети с 19.

Мачът започна перфектно за домакините, които откриха в 16-ата минута. Галин Иванов получи извеждащото подаване от Иван Минчев, остана очи в очи с Янко Георгиев и вкара.

В края на полувремето Борис Галчев изравни. Той центрира от пряк свободен удар, двама негови съотборници, както и вратаря на "белите" Стергиакис се разминаха с топката и тя влетя в мрежата.

След подновяването на играта удар на Ивайло Димитров топката рикошира в напречната греда и тупна на голлинията. В 55-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, но съдията не отсъди такава.

Септември рухна в 85-ата минута, когято Румен Тифонов си отбеляза автогол. До края отнво Галин Иванов и Калоян Кръстев се разписаха за крайното 4:1.

СЛАВИЯ - СЕПТЕМВРИ 4:1

1:0 Иванов (16)

1:1 Галчев (45)

2:1 Трифонов (80-автогол)

3:1 Иванов (89)

4:1 Кръстев (90)

СЛАВИЯ: Антонис Стергиакис, Димитър Буров, Андреа Христов, Стефан Велков, Абуд Омар, Владислав Узунов, Стефан Велев, Шикозие Мба, Иван Минчев, Галин Иванов, Ивайло Димитров

СЕПТЕМВРИ: Янко Георгиев, Богомил Дяков, Васил Добрев, Елтон дос Ройс, Румен Трифонов, Георги Стоичков, Янко Сандански, Владислав Романов, Борис Галчев, Крис Гади, Мартин Тошев