И Щутгарт се възползва от "разградения двор" на Дортмунд

Швабите победиха у дома

Щутгарт записа победа с 2:1 срещу Борусия Дортмунд в мач от 12-ти кръг на Бундеслигата.

Шандрак Аколо в 5-та минута изведе "швабите" напред в резулата след нелепа грешка на Марк Бартра.

В края на първата част Дортмунд имаше възможност да изравни резултата, но Андре Шюрле изпусна дузпа. Все пак преди почивката Максимилиан Филип изравни резулата. Влезлият като резерва Йосип Брекало в 51-та минута донесе победата на тима на Щутгарт. Красив гол на Андрий Ярмоленко бе отменен заради игра с ръка.

Борусия отново показа ужасяващо слаба игра в защита в началото на мача и закономерно загуби. Това е 5-ти мач без успех за тима на Бос.

Така "швабите" са на 11-то място в подреждането с актив от 16 точки. Борусия Дортмунд е на рета позиция с 20 точки.