Феро: Радвам се, че Монтана се завръща у дома

Последният мач на стадион "Огоста" бе преди 549 дни

Старши треньорът на Монтана Ферарио Спасов призова феновете да напълнят стадион "Огоста" за дербито с Ботев Враца, а той им обеща отборът да се отблагодари с победа.

Регионалният сблъсък на реновираното съоръжение е утре от 15:00 часа. 45 минути преди това ще има церемония по откриването. Билетите са по 5 лева.

"Радвам се, че Монтана се завръща у дома след повече от година и половина скитане по терените из други градове. Вярвам, че момчетата са осъзнали важността на дербито с Ботев. Хвърляме се за победа и вярвам, че ще я постигнем. Надявам се, че феновете ще напълнят стадион "Огоста", тъй като подкрепата им е изключително важна за нас", каза Феро.

Воденият от него отбор на Монтана се завръща у дома след 549 дни. Последният мач на стадион "Огоста" се игра на 20 май 2016 година - загуба с 0:1 от Пирин Бл, след която тимът отиде на бараж с Поморие.

През миналия сезон в Първа лига монтанчани приемаха своите съперници в Ловеч, а от началото на този в близкия град Чипровци.

Старши треньорът на домакините няма да разчита на вратаря Евгени Александров-Женята, който е с разкъсан менискус на дясното коляно.

До края на есенния дял от първенството на втора дивизия ще пази Ивайло Василев, а негова резерва ще е 17-годишният Юлиян Весков, пише „Тема спорт”. През седмицата травмите си излекуваха халфът Йордан Йорданов и крилото Александър Манолов.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...