Кой ще спечели 1/4-финала за Купата между ЦСКА и Лудогорец?

18 ноември 2017 19:25 Велизар Антов

Лудогорец си поигра на "котка и мишка" с Локо Пд за 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Lap.bg

Лудогорец победи като гост Локомотив (Пловдив) в мач от първа лига. „Орлите” се наложиха с 3:0. Първите две попадения паднаха само в рамките на 3 минути, с което на практика крайният победител бе предрешен, а третият – в добавеното време на мача. Успехът позволи на разградчани да дръпнат на първото място с 4 точки аванс пред ЦСКА, след като по-рано „армейците” завършиха 1:1 у дома с другия пловдивски отбор – Ботев.

Двубоят започна с доста по-активна игра на гостите. В 7-ата минута страхотен удар на Кешеру от фаул бе избит в корнер от вратаря. В 14-ата минута все пак Лудогорец поведе. Вандерсон намери около точката за изпълнение на дузпа Клаудиу Кешеру, който се завъртя и прати топката в мрежата за 0:1.

Само 180 секунди по-късно „орлите” удвоиха аванса си. След центриране от корнер, Анисе отклони с глава към далечната греда, където почти от голлинията оставеният непокрит Марселиньо засече също с глава за 0:2.

Веднага след изпълнението на център „смърфовете” можеше да намалят изоставането си. Димо Бакалов нанесе мощен изстрел извън наказателното поле, но топката премина до гредата. В 34-ата минута разградчани можеха да оформят класиката в резултата. Вандерсон бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му рикошира в крака на Пашов и топката прехвърли вратата, излизайки в корнер. В даденото едноминутно продължение, Лукоки от точката за изпълнение на дузпа изпрати топката над вратата.

Втората част бе доста по-постна откъм голови положения и интересни моменти пред двете врати. Райков стреля от сериозна дистанция, но много неточно. В 58-ата минута се откри и най-добрата възможност за домакините. Марчев намери в наказателното поле Аяри, който стреля от движение, но Ренан плонжира и изби.