Спартак Москва с десети мач без загуба

"Червено-белите" прегазиха Краснодар

Спартак Москва спечели гостуването си на Краснодар с 4:1 и удължи серията си от поредни мачове без загуба на 10. Момчетата на Масимо Карера откриха резултата още в 8-та минута, когато Дмитрий Комбаров центрира към Луис Адриано и бившият нападател на Милан беше безпогрешен. В 28-та минута самият Адриано асистира на Зе Луис и футболистът от Кабо Верде направи 2:0. В 86-та минута Адриано направи 3:0 и до голяма степен реши изхода на двубоя. Маурусио Перейра върна и гол за Краснодар в 89-та минута, но веднага след това Куинси Промес оформи крайното 4:1.

Българският национал Ивелин Попов остана на резервната скамейка през целия мач и не влезе в игра. Спартак вече събра 28 точки в актива си е на 4-то място в класирането. Краснодар има пункт по-малко и е на пета позиция.