Спортист №1 на България до 18 години:

18 ноември 2017 20:42 Васил Костов

Созопол тресна Нефтохимик в морското дерби (СНИМКИ)

Регионалното дерби мужду Нефтохимик и Созопол завърши с победа на гостите. Те си тръгнаха с три точки от стадиона в Българово и поеха глътка въздух в тежката за тях година. Срещата на стадион Българово бе изгледана от над 200 човека. От трибуната феновете на „Нефтохимик“ отново дадоха гласност на кампанията си. Те опънаха транспаранти с надписи „Нашият дом е Бургас“ и „Върнете стадион Лазур на Бургас“. В знак на подкрепа към кампанията футболистите на „Нефтохимик“ излязоха с тениски с надпис „Върнете стадион Лазур на Бургас“.

Първият гол реализира Пешов в 15 минута. Той се възползва от несигурната бургаска защита е откри резултата. 20 минути по-късно пък Мустафа бе точен след глупаво изчистване в наказателното поле на Нефтохимик. В тези минути ясно си пролича липсата на Станислав Жеков, не само в защитата, но и в целия отбор на домакините. Опитният бранител, освен сигурност вдъхва голям кураж на младите си съотборници и е истински лидер на тима. В този мач той отсъства заарди контузия.

Втората част премина при равностойна игра. През втората част Нефтохимик тресна веднъж гредата, но Созопол пък стигна до две много опасни ситуации за гол, които по чудо не реализира.

В 48-ма минута домакините имаха възможност да отбележат. Симеон Русев навлезе в наказателното поле, но вратарят на Созопол се намеси. Малко по-късно той отново направи опит да намали резултата като стреля от границата на пенала, но топката мина над напречната гредата.