Кой ще спечели 1/4-финала за Купата между ЦСКА и Лудогорец?

19 ноември 2017 19:22 Даниел Петров

ИЗНЕНАДАТА Е ФАКТ: Левски с чутовна издънка, не победи Витоша (Бистрица) (ВИДЕО+СНИМКИ)

lap.bg
Витоша (Бистрица) хвърли бомбата, като измъкна 0:0 от Левски на националния стадион в мач от 16-ия кръг на Първа лига.

Тигрите, които са последни, без победа от началото на сезона, стигнаха до точката с подчертано защитна тактика. Треньорът Костадин Ангелов заложи на петима бранители, а централният нападател Пол Отофе почти не минаваше центъра.

Левски изигра може би най-слабия си мач през сезона. "Сините" не успяха да вкарат и дузпа, която беше бурно оспорвана от играчите на Витоша.

В 9-ата минута Серджиу Буш стреля от ъгъла на наказателното поле. За Михаил Иванов обаче не беше никакъв проблем да улови топката. Малко след това Антонио Вутов центрира от трудна позиция и Васил Панайотов опита удар от въздуха, но прати топката високо над вратата.

В 12-ата минута Витоша изненадващо можеше да поведе. Пол Отофе се озова очи в очи с Божидар Митрев, но си поведе дълго топката и вратаря го изпревари.

В 23-ата минута "сините" стигнаха и до първия си удар в очертанията на вратата. Отправи го Мики Орачев. Мишо Иванов обаче бе на висота и акробатично спаси. Малко по-късно Вутов влезе на скорост в наказателното поле, но не успя да отправи удар, след като Йордан Върбанов се хвърли в краката му и изби топката. При това положение капитанът на Витоша се контузи и беше сменен принудително с Михаил Петров.

Левски пропусна златен шанс да открие резултата в 42-ата минута. Вутов получи топката в наказателното поле, Петко Цанков се хвърли на шпагат, футболистът на "сините" падна и реферът отсъди дузпа. Михаил Иванов обаче спаси удара на Жорди Гомес от бялата точка.

Веднага след подновяването на играта Отофе за втори път се озова в близост до вратата на Левски, но беше затворен от Ейолфсон и Божидар Митрев улови топката.

Като цяло картината не се промени много. Витоша се защитаваше, а "сините" така и не намериха начин да стигнат до победата. Прохазка и Гомес пробваха да преодолеят Мишо Иванов с удари отдалеч, но не сполучиха. В 66-ата минута Буш подаде към Кабрал в наказателното поле на Витоша. Топката мина под крака на халфа, който все пак я догони, слезе до аутлинията и опита пас към Прохазка, но защитник на домакините изчисти.

Мъките на гостите продължиха до края. Буш, Кабрал и отново Прохазка стреляха от разстояние, но вратарят на домакините Михаил Иванов се справи. Юношата на "сините" направи отличен мач и помогна на тима си да стигне до едва третата си точка този сезон.

Левски пък изостава на цели 10 от лидера Лудогорец и на 6 от втория ЦСКА.

Събития

90+3' Край на мача
90+3' Жълт картон Ейолфсон получава жълт картон за нарушение в центъра
90' Три минути добавено време
86' Смяна за състезател влизащ в игра Жуниор Мапуку ще доиграе мача
86' Смяна за състезател излизащ от игра Прохазка напуска
84' Смяна за състезател влизащ в игра Тодор Гочев влиза
84' Смяна за състезател излизащ от игра Цанков излиза
81' Удар Удар с десния крак на Прохазка, но много неточно
75' Жълт картон Даниел Пеев също е санкциониран за спор с рефера
74' Жълт картон Мишо Иванов получава картон, след като тръгна да се разправя къде да бъде поставена топката при изпълнение на пряк свободен удар
72' Удар Удар на Кабрал е спасен от вратаря да Витоша
69' Извеждащо подаване към Стефан Христов, Митрев обаче излиза извън наказателното поле и чисти
67' Удар Удар от въздуха на Буш, но е прекалено слаб и Инавов лови
66' Bнимание Буш подаде към Кабрал в наказателното поле на Витоша. Топката мина под крака на халфа, който все пак я догони, слезе до аутлинията и опита пас към Прохазка, но защитник на домакините изчисти
64' Удар Удар на Гомес минава покрай вратата
62' Удар Шут от дистанция на Роман Прохазка право в ръцете на Мишо Иванов
60' Центриране Центриране към Серджиу Буш, но той е заклещен между двама бранители и топката не може да стигне до него
58' Смяна за състезател влизащ в игра Кабрал го заменя
58' Смяна за състезател излизащ от игра Вутов напуска
56' Смяна за състезател влизащ в игра Стефан Христов влиза в игра
56' Смяна за състезател излизащ от игра Отофе излиза
51' Смяна за състезател влизащ в игра Белмонт влиза на негово място
51' Смяна за състезател излизащ от игра Панайотов напуска терена
50' Жоржи Гомес търси Обертан в наказателното поле да домакините, французинът обаче не успява да овладее топката и тя излиза в аут
46' Извеждащо подаване към Отофе, Ейолфсон го блокира и Божидар Митрев лови топката
46' Начало на второто полувреме
45+1' Край на първото полувреме
43' Пропусната дузпа Михаил Иванов спасява удара на Жорди Гомес от бялата точка
42' Жълт картон Цанков получава жълт картон за отсъденото нарушение
42' Bнимание Дузпа да Левски! Вутов получи топката в наказателното поле на Витоша, Петко Цанков се хвърли на шпагат, футболистът на "сините" падна и реферът отсъди нарушение
37' Извеждащо подаване на Прохазка към Серджиу Буш, Мишо Иванов обаче е по-бърз и лови
33' Удар Удар на Обертан попада в ръцете на съперниковия вратар
32' Смяна за състезател влизащ в игра Михаил Петров влиза на мястото на контузения Върбанов
32' Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна в отбора на Витоша
28' Bнимание Вутов елиминира Мутавчийски, но не успя да отправи удар, след като капитанът на Витоша Йордан Върбанов се хвърли в краката му и изби топката
23' Удар Далечен изстрел на Мики Орачев в очертанията на вратата, Мишо Иванов обаче акробатично спасява
22' Подаване по земя на Цветкович, Панайотов я овладя в наказателното поле, но му беше изчистена от краката в корнер
18' Bнимание Обертан подаде вдясно към Цветкович, който опита центриране, но защитник на Витоша се хвърли самоотвержено и изчисти в корнер, чието изпълнение не доведе до нищо интересно
12' Bнимание Пол Отофе се озова очи в очи с вратаря Божидар Митрев, който обаче го изпревари и улови топката
11' Центриране Антонио Вутов центрира от трудна позиция, Васил Панайотов опита удар от въздуха, но прати топката високо над вратата
9' Удар Серджиу Буш отправи слаб удар от ъгъла на наказателното поле. За Иванов не беше никакъв проблем да улови топката
5' Обертан опита извеждащо подаване към Серджиу Буш, но топката дойде дълга и вратаря Михаил Иванов я улови
4' Домакините от Витоша са се прибрали в своята половина, докато съперниците им от Левски се опитват с многобройни подавания да разбият бетона