Дженоа пребори Кротоне, Гълъбинов и Тонев резерви (ВИДЕО)

Двамата българи влязоха като резерви

Дженоа спечели с минималното 1:0 при гостуването си срещу Кротоне в първи двубой от неделната програма в 13-ия кръг от шампионата на Италия, в който през втората част играха двама българи. Гостите, за които дебютира старши треньорът Давиде Балардини, прекъснаха серията от две поредни победи за Кротоне.

Българският нападател Андрей Гълъбинов влезе като резерва за Дженоа, заменяйки ветерана Горан Пандев в 61-ата минута. В състава на домакините българският национал Александър Тонев се появи на терена в 73-ата минута, на мястото на Адриан Стоян.

Единственият гол в срещата беше дело на Лука Ригони в 11-ата минута. Нападателят прати топката във вратата на Кротоне с глава след подаване на Диего Лаксалт.

Дженоа се изкачи на 16-то място в класирането с актив от 9 точки, докато Кротоне е с една позиция напред с три точки повече.

По-късно в неделя шампионът Ювентус гостува на Сампдория, докато Интер Милано приема Аталанта.