Кой ще спечели Шампионската лига?

19 ноември 2017 16:17

Иван Влъчков триумфира на Писта Диамо в Серес

Иван Влъчков с Хонда Сивик спечели убедително състезанието в серия Туринг за Писта Диамо на трасето Серес в Гърция, където се проведе петият последен кръг от националния шампионат на Затворен маршрут.

18-годишният пилот на KA-2 Рейсинг Тийм си осигури титлата след победа в предния кръг в Бургас, но участва на Серес.

Той стартира от първа позиция и води от старта до финала, като остави втория Стоян Апостолов с Хонда Сивик на почти 35 сек зад себе си.

В края той върна газта, като имаше технически проблем с колата, която започна леко да прекъсва. Трети се нареди Ванко Мизовски от Македония със Застава Юго. Общо 5 пилоти не завършиха надпреварата, а Станислав Паришков изобщо не стартира.

Иван спечели всички 5 състезания този сезон и завърши с пълен актив от 125 точки. Втори с 54 т. се нареди Апостолов, а трети Красен Василев с Рено Клио с 42 т. Последният не завърши надпреварата на Серес.

„Много сме доволни от изминалия сезон, заяви след финала мениджърът и баща на пилота Стамен Влъчков. – Имахме някои дребни технически проблеми с колата, но като цяло екипът се представи много добре и спечелихме титлата при много сериозна конкуренция.

Иван се разви много като пилот. През следващия сезон ще караме отново на писта в Туринг със сегашния автомобил Хонда Сивик, а освен това планираме и участие в GT4.”