Нефтохимик U19 шокира лидера Черно море U19

Морското дерби премина под диктовката на „шейховете“

Нефтохимик U19 победи като гост лидера във временното класиране Черно море U19, с 2:0. Срещата бе XIV кръг на Елитното юношеско първенство до 19 години.

Морското дерби премина под диктовката на „шейховете“, които показаха много силен характер и хъс за победа. Момчетата на треньора Господин Господинов демонстрираха чудесна тактическа дисциплина и заслужено извоюваха победа над силния варненски тим.

Първото полувреме завърши при нулево равенство. Играта до почивката бе равностойна и се водеше предимно в центъра на терена. Нефтохимик имаше възможност да поведе, след контраатака. Ангел Георгиев тръгна с дрибъл към вратата на домакините, но пасът му към Васил Ангелов бе пресечен. Верон Кокуринков също направи опит да отбележи с глава, при разбъркване в наказателното поле, но вратарят на Черно море успя да избие удара. Една опасна ситуация имаше и пред вратата на Нефтохимик. Нападател на домакините напредна в наказателното поле и остана сам срещу вратаря Мартин Шейтанов, но той направи чудесна намеса.

През втората част „шейховете“ излязоха по-решени да си тръгнат с победата и подеха офанзивата. Само след осем минути игра дойде и първото  попадение. След като Васил Ангелов центрира от корнер, Мартин Ставрев откри резултата . В 70-та минута Мартин Ставрев се разписа и за победното 2:0. Той  бе точен от дузпа, след като Матей Иванов бе спънат в наказателното поле.

В следващия кръг Нефтохимик ще посрещне Славия на стадион Българово, на 25 ноември (събота), от 14:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Мартин Шейтанов, Верон Кокуринков, Илиян Николов, Асан Ахмед, Васил Ангелов, Живко Дамянов, Мартин Ставрев, Кристиян Кръстев, Ерик Кадиев, Антон Маргаритов, Ангел Георгиев

Резервен състав: Марио Исаков, Димитър Железов, Кристиян Парашкевов, Матей Иванов, Иван Игнатов

Шеф на Нафтата с интересни разкрития, вижте каква отлична новина чака Бургас

Интервю с изпълнителния директор Николай Тодоров

Сензациите в пресата: ЦСКА праща защитник в Етър

Война в Бургас заради треньор, Ренан виси за Торпедо, Стивън Петков води атаката на Ботев срещу ЦСКА, бразилец пред дебют и още…

ОБЗОР: Нефтохимик е лидер в Югоизточната Трета лига (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте как завършиха срещите от третия кръг и класирането след тях

ОФИЦИАЛНО: Нефтохимик се раздели с треньор по взаимно съгласие

Господин Господинов вече не е част от академията

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Черно море с втора победа в Елитната група

“Моряците”, водени от Мартин Христов, надиграха тима на Нефтохимик в Бургас с 2:0

ОБЗОР: Нефтохимик взе 3 т. от Марково в Югоизточната Трета лига