Завърши детският шахматен турнир “Евро София“

Състезанието се проведе в 7 кръга по швейцарската система, а участниците бяха разделени в три групи

Втори шахматен турнир за деца “Евро София“ събра на 19 ноември 2017 г. в Националната Спортна Академия „Васил Левски“ много деца от София, Пловдив, Велико Търново, Асеновград и Перник.

Денят се превърна в шахматен празник, озарен от много детски усмивки. Състезанието се проведе в 7 кръга по швейцарската система, а участниците бяха разделени в три групи:

За деца до 10 години, неградирани /начинаещи/ в шахмата, където призови места заеха:

•    Добринка Тодорова – Шахматен клуб „ЦСКА“ – 7 точки.
    •    Яна Матеева – шахматен клуб „ЧесБомб“ – 5,5 точки.
    •    Елица Божилова – шахматен клуб „Ан Пасан“ 5 точки.
Добринка Тодорова заслужено зае първо място с пълен актив точки.

За деца до 10 години /градирани/ медали и много награди получиха:

•    Светлен Иванов – шахматен клуб „Локомотив София“ – 6,5 точки.
    •    Константин Георгиев – шахматен клуб „Юрий Бендерев 1912“ – 6 точки.
    •    Димитър Христов – шахматен клуб „Пловдив“ – 5 точки.
Светлен Иванов постигна 6,5 точки от 7 възможни, като допусна само едно реми.

За деца до 14 години /градирани/ на първите три места се класираха:

•    Владимир Павлов – шахматен клуб „Ан Пасан“ -  6 точки.
    •    Антон Петров – шахматен клуб „ Асеновец 2006“ 6 точки.
    •    Мария Петрова – шахматен клуб „Ивис +“ 4,5 точки

Най-оспорвана бе битката за първо място при децата до 14 години, първият и вторият в класирането са с еднакъв брой точки, и само допълнителните показатели определиха златния медал за Владимир Павлов.

Купа за най-малък участник на турнира спечели Ралица Аршинкова на 6 години, която постигна цели 4 точки. Организаторите от НСА „Васил Левски“ и шахматен клуб „НСА“ бяха подготвили много подаръци и изненади за всички деца и вече правят планове за трети турнир по ускорен шахмат за деца „Евро София“.

Ети Стефанова започна с победа на Европейското по шахмат

Българките записаха 4 победи

В Париж изпробват видеонаблюдение с изкуствения интелект за Олимпиадата

Отбори от 20 държави се впускат в турнир по петанк край Варна

Звездата-инфлуенсър Танги Пенин ще покаже техниките на любимата игра на терените в курорта „Св.Св.Константин и Елена“

Валентина Георгиева 15-а в квалификациите на греда

Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал