Барса взе необходимото срещу Ювентус (ВИДЕО+СНИМКИ)

Очакваното зрелище в Торино не се получи

Ювентус и Барселона не излъчиха победител в мача помежду си от 5-ия кръг в група "D" на Шампионската лига. Очакваното зрелище в Торино не се получи и срещата приключи при резултат 0:0.

Това реми гарантира на каталунците класиране на 1/8-финал в турнира и то като сигурен победител в групата. Юве пък ще трябва да трепери до последно и да се надява в последния кръг нещата да се развият в негова полза.

В 22-ата минута Барса бе много близо до откриване на резултата. Иван Ракитич центрира от фаул и Паулиньо отклони топката, която се отби от гредата.

В 30-ата минута отново Паулиньо бе в центъра на вниманието. Бразилецът опита артистично да си изпроси дузпа, но вместо това получи напълно заслужен жълт картон за симулация.

В 75-ата минута се стигна до едно дискусионно положение. Дъглас Коща бе изблъскан в гръб в наказателното поле, но съдията Милорад Мажич не видя основания да даде дузпа за Ювентус.

В 83-ата минута Дъглас Коща направи мощен пробив и стреля силно по земя, но за негово нещастие топката не намери очертанията на вратата.

В края на мача Юве се активизира и в добавеното време Дибала можеше да се превърне в герой за своя тим, след като отправи страхотен удар от движение, който бе спасен по брилянтен начин от Тер Щеген.

След това реми Барселона остава начело в групата с 11 точки и вече е сигурен участник в следващата фаза на надпреварата. Ювентус остава на 2-ото място с 8 точки, но торинци вече водят само с точка пред третия Спортинг и ще трябва да търсят победа в последния си мач или да се надяват португалците да не спечелят своето гостуване на Барселона.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)