Юноша на Арсенал шокира "моряците" с красив гол в края (ВИДЕО)

Пирин прекъсна серия от 3 поредни загуби

Пирин победи Черно море като гост с 1:0 в не особено атрактивен първи мач от 17-ия кръг в Първа лига.

Победата прекъсва серия от три поредни загуби в шампионата на "орлетата", но играта им отново не впечатли. Те обаче могат да са много доволни след красив победен гол на Конър Хендерсън в последната секунда.

"Моряците" осъществиха домакински натиск през втората част, но не направиха достатъчно, за да стигнат до успеха.

Равенството сякаш бе закономерно, но английският халф на Пирин открадна точките за Благоевград.
Най-разочаровани след цялото събтие са варненските фенове, които в седми пореден мач на "Тича" не видяха победа на своите любимци.

Още в 16-та минута Орлин Старокин трябваше да напусне принудително терена заради травма. На негово място влезе Стефан Станчев. Голови положения обаче така и не се получаваха, въпреки че темпото на срещата не бе бавно.

Черно море заигра много по-добре през второто полувреме и създаде не половинчати голови положения.

След час игра Георги Илиев овладя страхотно в наказателното поле, но не успя да стреля прецизно. Малко след това Атанас Зехиров проби отляво, финтира и стреля силно, но покрай вратата.

В последната минута на продължението Черно море направи фаул пред наказателното си поле. Конър Хендерсън изпълни и прати топката във вратата с великолепен удар.

"Моряците" събраха актив от 24 точки и остават на 7-мо място. Пирин е 11-ти с 16 точки.