Кой ще е новият шампион на България?

26 ноември 2017 12:09

ИААФ замрази заявките за промяна на националност

Международната федерация по лека атлетика (ИААФ) замрази всички заявки на спортисти за промяна на националност, след като получи твърде много молби от бегачи на средно и дълго разстояние от Африка.

В съобщение, публикувано в събота вечер, ИААФ уточнява, че се нуждае от повече време, за да промени законите за международните състезания и участниците в тях.

"Това със сигурност не е решение, което възнамеряваме да вземем прибързано. Трябва да постъпим правилно, а за подобно нещо са ни нужни консултации, дискусии и проучване, което ще отнеме време. Само по този начин можем да запазим честта на спорта", заяви президентът на ИААФ Себастиан Коу.

През 2016-а година Турция спечели 12 медала на европейското първенство по лека атлетика с дузина натурализирани африканци.

20:30 Днес Верея - Септември

Мирела Демирева с първа победа в Диамантената лига Ивет Лалова спечели бягането на 200 метра в Стокхолм Финалът на 4x100 метра за мъже в Лондон
Мирела Демирева с първа победа в Диамантената лига
Ивет Лалова спечели бягането на 200 метра в Стокхолм
Финалът на 4x100 метра за мъже в Лондон

Поредна волейболна сватба в националния отбор (СНИМКИ) Гришо и Никол на романтична ваканция в Сен Тропе (СНИМКИ) Лъсна истината за „изнасилената“ бразилка в Русия
Поредна волейболна сватба в националния отбор (СНИМКИ)
Гришо и Никол на романтична ваканция в Сен Тропе (СНИМКИ)
Лъсна истината за „изнасилената“ бразилка в Русия

Летящ старт за ЦСКА в Първа лига Славия и Берое завъртяха реми Лудогорец стартира защитата на титлата
Летящ старт за ЦСКА в Първа лига
Славия и Берое завъртяха реми
Лудогорец стартира защитата на титлата

Мирослав Ангелов и Еди Сивов печелят 14-ото рали Твърдица 27 екипажа стартират на рали "Твърдица" Иван Влъчков спечели второто състезание в своя клас на Нюрбургринг в GT4 (ВИДЕО)
Мирослав Ангелов и Еди Сивов печелят 14-ото рали Твърдица
27 екипажа стартират на рали "Твърдица"
Иван Влъчков спечели второто състезание в своя клас на Нюрбургринг в GT4 (ВИДЕО)