Дунав изплува в мъглата, за да разклати стола на Генчев (ВИДЕО)

Герои от САЩ'94 подкрепят домакините от трибуните

Дунав победи Етър с 2:0 в дербито на опашкарите в Първа лига. Мачът се игра в непрогледна мъгла на ст. "Ивайло" във Велико Търново, а столът на треньора на домакините Станислав Генчев вече сериозно се клати.

Гостите поведоха с гол от дузпа на Мирослав Будинов в 85-ата минута, а в довабеното вреве Васил Шопов се разписа за 2:0.

Етър завърши мача с човек по-малко, след като Бадара беше изгонен.В заключителните секунди феновете на домакините поискаха оставката на Станислав Генчев.

Мачът може би не трябваше да се играе предвид атмосферните условия, но реферът реши друго. Домакините се приближиха само на точка от Етър, като двата състава запазиха съответно 12-о и 13 о място в класирането.

На трибуните можеше да бъдат забелязани легенди на родния футбол като Цанко Цветанов, който в момента е помощник на Станимир Стоилов в казахстанския Астана, и Красимир Балъков. Магическият халф работи като съгледвач към ЦСКА. Двамата бяха част от състава ни световното в САЩ'94, който стигна до четвъртото място.

През първото полувреме отборите не можаха да уцелят вратата в непрогледната мъгла.

След почивката ситуацията на терена не се промени и така домакините от Велико Търново останаха с едва една победа в последните си 11 срещи - над  аутсайдера Витоша (Бистрица).

Дунав към момента е в серия от 8 срещи без успех в елита. За последно тимът от Русе победи също Витоша.

Нова дата в Етър за вековния юбилей

Ще има мач на звездите

Хебър показа истинското си лице и смачка Етър в Пазарджик, Папазов блесна с два гола (ВИДЕО)