Кой ще е новият шампион на България?

28 ноември 2017 12:08 Васил Костов

Каратеките на Никон със седма поредна комплексна държавна титла

За седма поредна година представителите на Карате клуб Никон спечелиха титлата за комплексен държавен шампион. Това стана ясно след края на състоялото се в Нова Загора последно изпитание от националното първенство по олимпийско карате.

Надпреварата бе във възрастовите групи от 14 до 21 години, в които участваха 140 състезатели от 23 клуба.

Класирането се определи от броя отличия завоювани от всички национални първенства и купи, като с повече от 15 златни медала каратеките от Никон оставиха зад себе си представителите на Плевен, Кюстендил и Добрич.

Наред с това клубът записва рекордна като постижения и успехи години, в която бяха спечелени сребро от световно първенство, балканска титла, световна купа и още 3 престижни международни отличия.

През 2018 г. предстоят редица изпитания, но най-важни са Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес.