Втора поредна победа за Пирин в елита остави Етър на предпоследното място (ВИДЕО)

Наставникът на търновци Станислав Генчев най-вероятно няма да остане на поста си

Пирин (Благоевград) победи с 3:2 като домакин Етър в междинния 18-ти кръг на Първа професионална лига. В истински трилър на стадион „Христо Ботев“ зрителите видяха всичко – пет гола, дузпа и червен картон.

Първото полувреме премина при малко по-добра игра на гостите и те по-често застрашаваха вратата на Пирин. В 35-та минута очакваното се случи и Ерик Почански реализира за 0:1. Така завърши и първата част.

След почивката обаче домакините видимо заиграха по-добре и в 51-та минута Румен Сандев успя да изравни, а само 60 секунди по-късно Станислав Костов покачи за 2:1, след като напредна в накаказателното поле и стреля точно с десния крак в горния ъгъл на Иванов.

В 63-та минута обаче Иван Стоянов беше съборен в наказателното поле на Пирин и главният съдия отсъди дузпа. Бившият национал на България реализира в горния ляв ъгъл на вратата и възстанови равенството.

То обаче не остана задълго на таблото, след като отново Станислав Костов се превърна в герой за Пирин, вкарвайки за 3:2 и оформяйки крайния резултат. В 86-та минута пък Пламен Гъкъбов от състава на търновци получи втори жълт картон и беше изгонен след опасна игра за висока топка.

Така Пирин събра 19 точки на 11-то място в класирането,докато Етър остава 13-ти с 15 пункта.

Бабич: Доволен съм от резултата, но ни трябваше валериан