Джонатан Кафу с втори гол за Бордо (ВИДЕО)

Бившият футболист на Лудогорец се разписа при загуба с 2:3 от Дижон

Джонатан Кафу нализа във все по-добра форма.

Продаденият това лято от Лудогорец на Бордо срещу рекордна за българския футбол от €7 млн. бразилец се разписа при поражението с 2:3 от Дижон в XVI кръг на френската Лига 1.

Това е втори гол за крилото този сезон.

Дебютното му попадение бе срещу Гингам при успеха с 3:1 преди повече от два месеца, а сега той откри резултата в 13-ата минута от визитата на „совите” след истински карамбол в наказателното им поле.

Седрик Ямбере обаче изравни в 34-ата и макар звездата Малком пак да даде аванс на „жирондинци” две минути по-късно, Бенджамин Жано (’52) възстанови статуквото малко след паузата.

В герой за Дижон се превърна Уесли Саид, който направи обрата пълен с гол в 86-ата минута.

Така „совите” изпревариха Бордо в класирането, тъй като вече имат 21 точки, с една повече от „жирондинци”.

За тях пък остава утехата, че Кафу започва да оправдава трансфера си, след като според специалистите във Франция е записал най-силния си мач при класическия успех срещу Сент Етиен в предния кръг.

Канаваро: Ще тренирам Наполи и за без пари