Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски?

02 декември 2017 19:24 Виктор Петков

Синя класика на "Герена", Левски върна напрежението на върха (СНИМКИ+ВИДЕО)

lap.bg

Левски победи с 3:0 Пирин при домакинството си на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига. Сините бяха по-добрият отбор през целия мач, но срещата се запомни най-вече със меко казано странно свирената дузпа за тях, с която беше открит резултата.

Мачът започна равностойно и първите няколко минути и двата отбора се нагаждаха към играта. Малко след това футболистите на Левски пробваха два удара от разстояние, опитвайки се да се възползват от мокрия терен.

В 19-та минута сините получиха право да изпълнят корнер, като при него Стилиян Николов хвана Ейолфсон за екипа, като задържа бранителя на сините за секунда, при което не наруши баланса му.

Валентин Железов обаче изненада всички и реши да посочи бялата точка. От нея Роман Прохазка беше безпогрешен.

Малко след това Антонио Вутов се контузи тежко и беше изнесен на носилка, а вместо него в игра се появи Кабрал. В 38-та минута Пирин стигна до най-чистото си положение, след като Ейолфсон сгреши при изнасянето на топката и Костов беше много близо да засече кълбото във вратата на Митрев, но центрирането към него не беше точно.

След почивката Левски отбеляза светкавичен втори гол. Обертан се опита да изведе бързо Мапуку. Нападателят овладя топката, а Макенджиев беше излязъл неразчетено напред, като това се оказа фатално, защото с точен изстрел острието на Левски прехвърли стража и двама бранители, за да прати топката в мрежата от близо 30 метра.

След второто си попадение сините предпочетоха да владеят повече топката и да не се втурват в още атаки. В 72-та минута задачата им беше олеснена още повече, след като Аймен Суда от състава на гостите получи втори жълт картон за удар без топка срещу Цветкович.

Класическият резултат беше оформен от Васил Панайотов в 78-та минута, когато той беше намерен малко преди дузпата от Горанов, който центрира отляво.

Така Левски събра 38 точки и се доближи на три точки от ЦСКА и четири от лидера Лудогорец преди армейците и разградчани да са изиграли срещите си от кръга. Пирин пък остават 11-ти с 19 точки.

5. Холмар Ейолфсон
8. Антонио Вутов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+2' Край на мача Край на мача! Левски победи Пирин с класическтоо 3:0
90+1' Греда Кабрал нацелва гредата след удар от близка дистанция!
90' Две минути добавено време
84' Bнимание Хубав удар на Белмонт, който е спасен от Макенджиев
78' Гол ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Васил Панайотов бележи за 3:0, след като Горанов пусна остро центриране към дузпата отляво и Панайотов отбеляза без проблем
73' Смяна за състезател влизащ в игра Серджио Бущ влиза вместо него
73' Смяна за състезател излизащ от игра Жуниор Мапуку е последната смяна на Делио Роси
72' Червен картон Втори жълт картон за Аймен Суда след удар с лакет в лицето на Цветкович. Пирин ще доиграе мача с десет човека
67' Смяна за състезател влизащ в игра Тодор Траянов на негово място
67' Смяна за състезател излизащ от игра Радослав Кирилов напуска терена
61' Удар Удар на Кабрал, който се оплита от външната страна на мрежата
56' Греда Силен изстрел на Мапуку, но топката профучава покрай вратата на Макенджиев, срещайки гредата
49' Смяна за състезател влизащ в игра Васил Панайотов влиза на негово място
49' Смяна за състезател излизащ от игра Роман Прохазка е заменен от Делио Роси
48' Гол ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Жуниор Мапуку реализира истински шедьовър, след като получи подаване от Обертан, а Макенджиев реши да посреща нападателя на сините. Мапуку обаче овладя и прехвърли всички в зелено, за да реализира от близо 30 метра!
46' Начало на мача Начало на втората част
45' Край на мача Край на първата част. Левски води с 1:0 на почивката
38' Bнимание Грешка на Ейолфсон при изнасянето на топката даде страхотна възможност за контраатака на Пирин, но Костов не успя да засече центриране отдясно!
35' Удар Удар на Кабрал от границата на наказателното поле, но Макенджиев лови спокойно
29' Удар Удар от дистанция на Костов, но Митрев не е затруднен
28' Смяна за състезател излизащ от игра Вутов е замененият футболист
28' Смяна за състезател влизащ в игра Кабрал влиза на терена
25' Жълт картон Румен Сандев също получи официално предупреждение
24' Контузия или получаване на медицинска помощ Антонио Вутов се контузи сериозно и е изнесен на носилка
20' Гол от дузпа ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Роман Прохазка реализира наказателния удар, въпреки че Макенджиев беше много близо да спаси!
19' Жълт картон Стилиян Николов получава жълт картон за задържането
19' Bнимание ДУЗПА ЗА ЛЕВСКИ! Главният съдия отсъжда наказателен удар, след спорно задържане срещу Ейолфсон в наказателното поле на Пирин при корнер!
14' Удар Първи точен удар от началото - Габриел Обертан пробва изстрел от разстояние, но Макенджиев лови
11' Удар Удар на Мапуку по диагонал от границата на наказателното поле, но топката минава встрани от вратата
7' Равностойни първи няколко минути на двубоя, като засега няма нито едно положение пред някоя от двете врати
1' Начало на мача Начало на мача!