Бразилски тайфун помете Брайтън (ВИДЕО)

Коутиньо и Фирминьо забиха три гола при разгром на Ливърпул

Ливърпул победи с 5:1 като гост Брайтън в мач от 15-ия кръг на Висшата лига.

Бразилските национали Роберто Фимрино и Филипе Коутиньо се развихриха и отбелязаха три от попадението. Коутиньо записа и асистенция. Емре Джан откри резултата, а за домакините вкара Глен Мъри от спорна дузпа. В края Люис Дънк си заби автогол.

По този начин Ливърпул нанесе втора домакинска загуба на Брайтън през сезона и събра 29 точки, с което временно измести Арсенал (28 т.) от 4-то място. От 19.30 часа "топчиите" приемат Манчестър Юнайтед в голямото дерби на кръга. "Чайките" пък остават със 17 и са 11-и.

След половин час игра "мърсисайдци" поведоха. Филипе Коутиньо центрира от корнер, а Емре Джан с глава прати топката във вратата. 60 секунди по-късно Ливърпул удвои преднината си след блестяща контра. Салах подаде вляво към Коутиньо. Той с едно докосване продължи към далечната греда, където връхлитащият Роберто Фирмино от границата на вратарското поле беше точен за 2:0.

Малко след подновяването на играта Фирмино излезе сам срещу вратаря и с шут от точката на дузпата реализира второто си попадение в мача. В 51-ата минута "чайките" получиха спорна дузпа за избутване на Джордан Хендерсън. Зад топката застана Мъри, Миньоле хвана ъгъла на изстрела му, но не и топката и резултатът беше намален - 1:3.

В 88-ата минута Коутиньо с пефректно изпълнение на фаул пред пеналта направи 4:1, а 120 секунди по-късно Люик Дънк си заби автогол, след като топката се удари в крака му при пробив на Коутиньо.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини