ДРАМА: Най-слабият в Калчото взе историческа точка от Милан с гол в края на вратаря! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Край за антирекорда от 14 загуби на дебютанта Беневенто и кошмарен първи мач за Гатузо

Абсолютният дебютант в италианския футболен елит Беневенто постигна първа точка в своята история в Калчото срещу гранда Милан след драматично 2:2!

Двубоят бе първи за новия треньор на "росонерите" Дженаро Гатузо, чийто възпитаници имаха преднина от 2:1 до последните секунди на двубоя, но в добавеното време вратарят на домакините Алберто Бриньоли се включи в атака и изравни резултата с глава.

Така новаците сложиха край на антирекорда от 14 поредни загуби, който регистрираха преди седмица, а гостите завършиха мача с човек по-малко.

Иначе Джакомо Бонавентура откри резултата в тяхна полза в 38-ата минута, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле на съперника и с глава вкара за 1:0.

Малко след подновяването на играта домакините възстановиха равенството след попадение на Пушкаш в 50-ата минута.

Само седем по-късно „росонерите“ отново излязоха напред с гол на Никола Калинич, който се разписа след асистенция на Бонавентура.

В 75-ата минута дойде и ключовият момент в мача, при който бранителят на гостите Алесио Романьоли получи втори жълт картон, оставяйки своя тим в намален състав.

В заключителните минути играчите на Беневенто се впуснаха в атаки и в крайна сметка стигнаха до изравнителен гол.

Негов автор изненадващо стана стражът Бриньоли, който се бе включил в предни позиции за последното центриране в мача и с глава реализира за крайното 2:2.

По този начин Беневенто прекъсна серията си от 14 поражения в Серия "А", докато Милан записа второ поредно равенство и остава на седмата позиция с 21 точки.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини