Байерн беше близко до чудото, но победи "само" с 3:1 ПСЖ (СНИМКИ+ВИДЕО)

Германският шампион показа солидна игра, но остава втори в група B

Байерн Мюнхен победи с 3:1 ПСЖ в мач, който беше определен като гвоздея в програмата на последния кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Германският шампион имаше теоретични шансове да спечели групата ако победи парижани с четири гола разлика и беше много близо да успее. Въпреки това, французите остават лидери и се класират за 1/8-финалите като победител в група B.

Срещата на „Алианц Арена“ започна перфектно за домакините и още в 8-та минута Левандовски откри резултата. Полската звезда на баварците овладя топката след несполучлив удар с глава на Кингсли Коман и от малкото наказателно поле реализира без проблеми. Срещата продължи доста равностойно, като и двата отбора разиваха скоростни атаки и оправдаха очакванията за красив футбол.

В 34-та минута Неймар можеше да изравни, но ударът му беше спасен перфектно. Три минути по-късно обаче Корентин Толисо покачи на 2:0 за Байерн. Французинът беше намерен по перфектен начин от Хамес Родригес с центриране отляво и топката беше пратена в мрежата на Ареола.

След почивката ПСЖ показаха по-добра игра и за кратко показаха превъзходство. Това се материализира в 50-та минута, когато Мбапе намали до 1:2. Верати успя да намери Кавани леко изтеглен вдясно, уругваецът копна топката към връхлитащия французин, който с глава заби гол.

В следващите минути двата отбора продължиха да сенадиграват и така се стигна до 69-та минута, когато Кингсли Коман проби отляво, напредна към наказателното поле и пусна перфектен пас към Толисо, който отбеляза втория си гол в мача.

В същото време на „Селтик Парк“ Андерлехт пребори шотландския шампион след автогол на Йозо Симунович в 62-та минута. Белгийците доминираха в по-голямата част от срещата, но така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение.

Така се стигна обаче до автогола на Симунович,  но това не беше достатъчно за третото място в групата, въпреки че се изравни по точки с детелините.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1