Кой ще спечели Шампионската лига?

06 декември 2017 21:20

Левски спечели първия мач от 1/16-финалите на турнира "Чалъндж къп"

Волейболният отбор на Левски продължава с отличното си представяне в третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Момчетата на треньора Владимир Николов успяха да обърнат и да се наложат над холандския Орион (Дутинхем) с 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:18) в първия мач от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред малко над 500 зрители в зала "Универсиада" в София.

Срещата-реванш е на 20 декември (сряда) от 21,00 часа българско време в Холандия. "Сините" трябва да спечелят само два гейма, за да се класират на 1/8-финалите за Чалъндж къп, където ще ги очаква победителя от двойката между унгарския Пензюгьор (Будапеща) и руския Газпром-Югра (Сургут).

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм, впоследствие на няколко пъти си разменяха водачеството в резултата. След второто техническо прекъсване, което дойде при минимална преднина за "сините" - 16:15, гостите от Орион успяха да се откъснат и да направят преднина от 2-3 точки. Тя се оказа достатъчна и въпреки борбата момчетата на Владо Николов отстъпиха с 22:25. Във втората част ситуацията на полето бе напълно различна. Левски доминираше изцяло, показа силна игра и спечели с убедителното 25:15.

Третия гейм тръгна силно за домакините, но холандският тим успя да стопи разликата и дори поведе. В средата на частта, обаче, Левски отново взе инициативата и затвори без проблеми гейма при 25:16. Четвъртата част бе доста оспорвана в началото, но след това разликата в класите на отборите се пролича още веднъж и Левски спечели след 25:18 и 3:1.

Над всички за Левски бе опитният капитан Смилен Мляков с 24 точки (1 блок и 61% ефективност в атака) за победата. Новото попълнение на "сините" - руснакът Евгений Баннов, добави още 16 точки (2 блока, 67% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Орион шотландецът Шейн Куук завърши с 15 точки.