Сити подари място на 1/8-финалите на Шахтьор, Наполи падна в Холандия (ВИДЕО)

Украинците успяха да запазят второто си място и са част от топ 16 в Европа

В мач без значение за Манчестър Сити, англичаните загуби с 2:1 гостуването си на Шахтьор Донецк и пратиха украинците на 1/8-финалите в ШЛ.

Домакините показаха силни първи минути, но защитата на англичаните удържа първоначалния натиск. Постепенно „гражданите“ успяха да наложат своя стил, но без голови положения. Така в тамките на шест минути между 26-та и 32-та минута Бернард и Исмаили отбелязаха два гола за Шахтьор.

След почивката Сити беше отборът, който задържаше повече топката, но отново без резултат. Все пак във втората минута на продължението Серхио Агуеро успя да отбележи почетното попадение за гостите.

По същото време в Холандия Фейенорд победи Наполи с 2:1 и съсипа мечтите на неаполитанците за елиминационни мачове в ШЛ напролет.

Срещата започна по най-добрия начин за Наполи и още във втората минута Пьотр Зиелински откри за италианците. Веднага след това Фейенорд опита да върне гола чрез Ботиус, но неуспешно.

Срещата продължи доста равностойно, но в 33-та минута Николай Йоргенсен върна равенството на таблото.

След почивката мачът продължи равностойно и ситуациите пред вратите бяха рядкост. В 84-та минута обаче Тони Вилена от състава на домакините си изкара втори жълт картон, но вместо това да донесе импулс в играта на Наполи, Фейенрод отбеляза втори гол чрез Джеремай и открадна трите точки.

Така Манчестър Сити спечели група F, а Шахтьор Донецк са втори с 12. Наполи ще играе в Лига Европа, след като събра 6 точки, а Фейенорд са последни с 3.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1