Футзал: Националите победиха Кипър пред погледа на министър Кралев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мачът се игра в мултифункционалната зала на НСА в София

Националният отбор на България по футзал победи Кипър с 2:1 във втората контрола между двата тима, която се проведе в мултифункционалната зала на Националната спортна академия в София.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев, президентът на Аматьорската футболна лига Румен Вълков и председателят на Комисията по футзал Александър Александров бяха на трибуната, за да подкрепят "лъвовете", които се наложиха с 2:1 след голове на Даниел Димов и Марко Костич. Ден по-рано селекциите на Николай Стайков и Атос Стилиану завършиха при 2:2.

Двубоят премина на високи обороти, като двата отбора се вкопчиха в здрава битка още с първия съдийски сигнал.

В началните минути стражът на гостите Христос Константину се оказа последна преграда пред гола за "лъвовете", след като отрази ударите на Йосиф Шутев и Росен Дачев.

Малко след това кипърците поведоха в резултата чрез Константинос Андреу, който прати топката в мрежата със силен диагонален изстрел. Владимир Бахаров можеше да изравни, след като се озова очи в очи със стража, който отново не допусна гол.  Все пак националите преодоляха съпротивата на съперника след отлична атака и прецизен завършващ удар на Даниел Димов.

Седем минути след подновяването на играта през второто полувреме България поведе с 2:1. Гостите останаха с човек по-малко за 2 минути, след като Никос Хаджигеоргиу бе изгонен за груб фаул. Националите се възползваха от ситуацията и Марко Костич реализира със силен удар отблизо. До края кипърците наложиха натиск, но "лъвовете" демонстрираха добър синхрон в отбрана и не позволиха на съперника да застраши сериозно вратата, пазена от Исмет Хаджиев.

България – Кипър 2:1

1:0 Константинос Андреу, 1:1 Даниел Димов, 2:1 Марко Костич

Стартов състав на България: Исмет Хаджиев (к), Александър Димитров, Владимир Бахаров, Христо Костов, Йосиф Шутев;
Резерви: Кристиян Братованов, Димитър Цветанов, Стамен Арсов, Даниел Димов, Георги Карагеоргиев, Йован Станкович, Марко Костич. Димитър Петев, Юли Джермански, Росен Дачев;
Селекционер: Николай Стайков

Стартов състав на Кипър: Христос Константину, Христос Стилиану, Константинос Андреу, Манолис Маноли (к), Янис Йоану;
Резерви: Атанасиос Скампилис, Никос Хаджигеоргиу, Савас Омиру, Христос Кокинос, Неофитос Лакуфис, Константинос Кулумбрис, Панайотис Скарпарис, Георгиос Тумазис, Варнавас Контодеметрос;
Селекционер: Атос Стилиану

Рефери: Траян Енчев, Калоян Кирилов, Борислав Колев

Головете и целия двубой може да видите тук.
България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор