Леверкузен нанесе първа домакинска загуба на Щутгарт (ВИДЕО)

„Аспирините” бяха по-активният тим през първата част и поведоха с гол на Кай Хаверц (20)

Байер (Леверкузен) победи с 2:0 при визитата си на Щутгарт в първата среща от 15-ия кръг на германската Бундеслига и нанесе първа домакинска загуба на швабите от началото на сезона след пет успеха и едно равенство до момента.

„Аспирините” бяха по-активният тим през първата част и поведоха с гол на Кай Хаверц (20), който се възползва от асистенция на Леон Бейли от Ямайка.

След почивката швабите натиснаха, но вратарят на гостите Бернд Лено отчая Емилиано Инсуа и компания с блестящи спасявания. Четвърт час преди края наставникът на гостите Хайко Херлих бе изгонен на трибуните заради оспорване на съдийски решение. Ларс Бендер (80) пък сложи точка на спора, разписвайки се с глава след нов голов пас на Леон Бейли.

С този успех Байер (Леверкузен) събра 24 точки и поне за 24 часа се изкачи на четвъртата позиция във временното класиране. „Аспирините” са без загуба вече десет поредни кръга – 5 победи и 5 равенства. Щутгарт има само един успех от пет кръга – 1 реми и 3 загуби, заемайки 13-о място със 17 точки.