Загуби ли ЦСКА окончателно шансове за титлата?

09 декември 2017 16:03 Васил Костов

Славия - Левски 1:1

lap.bg

Славия и Левеки се изправят в пореден епизод от най-старото столично дерби.  Двата тима ще бъдат изведени от главния съдия Георги Димитров в 17:30 часа на националния стадион "Васил Левеки".

За Левски, а и за българския футбол, днешният двубой с "белите" е исторически. Тимът от "Герена" ще запише мач №2000 в родния елит. Воденият от Делио Роси отбор ще е първият роден, преминал тази кота.

Славия записа три победи и две загуби в последните си пет мача.

Четири от шестте победи за отбора на Славия в Първа лига са постигнати като домакин. Тези четири победи са постигнати в последните четири домакинства.  Във въпросните мачове Славия отбеляза 13 гола и допусна само един.

Славия запази вратата си само в един от последните 6 мача в първенството.

Столичани не се разписаха само в един от последните пет мача.

Стефан Велев е започнал като титуляр във всички 19 мача на Славия до момента, като е заменен в 3 от тях.

Ивайло Димитров е водещият реализатор на тима със 7 гола. Нападателят не се е разписа в нито една от последните седем срещи на своя отбор.

„Сините“ не допуснаха гол в последните си пет мача в Първа лига.

Тимът взе само 2 победи от последните 6 визити.

В момента Левски e в серия от три поредни победи и има общо 11 от началото на сезона.

„Сините“ спечелиха четири от последните си пет мача в Първа лига. Тимът е с една загуба от последните 11 кръга.

Левски има най-много "сухи" мрежи от всички отбори – 15 от 18 мача. Следват Лудогорец (12), ЦСКА-София (10) и Берое (8).

Тимът на Делио Роси има 3 победи, 3 равенства и 3 загуби от 9-те си гостувания до момента.

Васил Панайотов се разписа последните два мача на Левски в Първа лига. Със следващия си гол ще изравни най-резултатния си сезон в елита (4 гола с екипа на Пирин Гоце Делчев).

Васил Панайотов (3) и Антонио Вутов (1) са двамата български футболисти, разписали се за Левски до момента в Първа лига.

Събития

90+3' Край на мача Край на мача
88' Жълт картон Жълт картон за Серджиу Буш
85' Влиза Жуниор Мапуку
85' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Жерсон Кабрал
82' Гол ГОООООООООЛ! Славия изравнява. След центриране в наказателното поле и лошо изчистена топка, Андреа Христов от упор разстреля Митрев
78' Жорди Гомес стреля неточно от дъгата пред наказателното поле
76' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Калоян Кръстев
76' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Мба
75' Bнимание Невероятен пропуск на Славия! Галин Иванов премина като на шега през трима от Левски и остана сам срещу Божидар Митрев. Ударът му обаче премина до лявата греда
73' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Мики Орачев
73' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Иван Горанов
70' Иван Горанов накуцва и ще бъде принудително заменен
70' Славия изравни играта и дори започна да атакува по-често от своя съперник
66' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Славчо Шоколаров
66' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Иван Минчев
63' Жълт картон Жълт картон за Жорди Гомес
62' Буш стреля от неудобна позиция - слабо и встрани от вратата
61' Опасно центриране в наказателното поле на Левски, Митрев плонжира и изби, след което топката бе изчистена в тъч
60' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Владислав Узунов
60' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Стефан Велев
60' Левски с доста по-активна игра от началото на второто полувреме. Това обаче не води досериозна заплаха за вратата на Славия
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първото полувреме. Главният арбитър не даде и секунда родължение, слагайки край на безумно слабата продукция, която двата тима предложиха след гола в 17-ата минута
40' 5 минути преди края на полувремето, скуката продължава да властва на терена
30' След попадението, абсолютно нищо интересно. Славия заигра по-активно, а Левски започна да дебне за опасни контри
17' Гол ГООООООЛ! Възгласите на "сините" фенове подействаха като допинг. Левски поведе минутка, след като Сектор "Б" запя. Роман Прохазка изведе великолепно Серджиу Буш сам срещу вратаря. Румънецът без проблем прати топката в мрежата за 1:0
16' Феновете на Левски запяха след четвърт час игра. По всичко изглежда първите 15 минути запазиха мълчание в памет на починалия Николай Нинов
16' Галин Иванов стреля директно от фаул - безкрайно неточно
12' Удар от дистанция на Обертан - слаб и неточен
5' Левски изпълни заучено корнер, Гомес центрира успоредно на голлинията, но сантиметри разделиха Иван Горанов да засече в мрежата
1' Опасно центриране в наказателното поле на Левски, но никой не успя да засече и топката излезе в аут
1' Начало на мача Начало на мача
0' Начало на мача Минута мълчание в памет на починалия фен на Левски - Николай Нинов - Тубата